דלג לתפריט דלג לתוכן
חנן שניר - במאי תיאטרון

חנן שניר

במאי הבית של תיאטרון "הבימה".

בוגר החוג לתיאטרון של אוניברסיטת ת"א והאקדמיה המלכותית לדרמה בלונדון, שם גם לימד וביים. ביים ברוב התיאטרונים בארץ, כמו כן באופרה הישראלית ובבית האופרה של בוסטון. מלמד תיאטרון בסמינר הקיבוצים. 

בעונת 1990-1991 שימש כמנהל האמנותי של תיאטרון הבימה. בשנים 1992-1993 השלים את לימודי התואר השני בפסיכולוגיה באוניברסיטת בוסטון. לצד עבודתו בתיאטרון, בה הוא משלב טכניקות פסיכודרמטיות בתהליך החזרות, הוא מקיים סדנאות פסיכודרמה לאנשי מקצוע מן התחום הטיפולי.

בין עבודותיו לאחרונה: "קופסא שחורה", עבוד לספרו של עמוס עוז, "הנאהבים והנעימים", "חודש בכפר", "העז או מי זאת סילביה?", "נמר חברבורות", "אנטיגונה" (בשיתוף עם תיאטרון הקאמרי, זוכה פרס ההצגה הטובה ובימאי השנה 2008), "החגיגה" (בשיתוף עם תיאטרון הקאמרי), "כמעט נורמלי", "ערי מדבר אחרות" ו"מירל'ה אפרת".

בין עבודותיו: בת. באר שבע:  "הלילה ה-12", "עלי כינור", "אביב מתעורר", "השחף".  בת. הקאמרי:  "מקום אחר", "ינטל", "סלומון גריפ".  בת.  הבימה:  "קדיש", "הדוד וניה", "חתונת הדמים", "קופסא שחורה", "אותו הים" – עיבודים לספריו של עמוס עוז, "יהוא", "הר לא זז", "האב", "טייבלע והשד שלה", "הנאהבים והנעימים", "חודש בכפר", "העז או מי זאת סילביה", "נמר חברבורות", "אנשים קשים", "אכזר מכל המלך", "איולף הקטן", "רוחות", "ערי מדבר אחרות", "מירלה אפרת", "הכתה שלנו", "אדיפוס-תיאור מקרה".  שיתופי פעולה עם התיאטרון הקאמרי:  "אנטיגונה" (זוכה פרס ההצגה הטובה ובמאי השנה 2008), "החגיגה", "אלוף הבונים", "הכיתה שלנו".  באופרה הישראלית:  "דידו ואניאס", "טבעת החנק".  בגרמניה:  "הסוחר מוונציה".  בקפריסין:  "אלקטרה ואורסטס – משפט רצח". רבות מההצגות שביים הוזמנו לפסטיבלים בינלאומיים: "הדוד וניה" (ונצואלה), "רוחות" (נורבגיה), "האב" (שבדיה),"נמר חברבורות" (גרמניה, רוסיה),"אנטיגונה" (טוויאן, יפן, קפריסין), "קדיש לנעמי" (רוסיה, ארה"ב), "טבעת החנק" (גרמניה). בשנת 2015  זכה חנן שניר בשלושה פרסי התיאטרון:

פרס במאי השנה והצגת השנה על "הכתה שלנו" וכן פרס מפעל חיים על מכלול יצירתו.