דלג לתפריט דלג לתוכן

הלל מיטלפונקט

מחזאי ובמאי. בוגר החוג לתיאטרון של אוניברסיטת תל אביב. מחזהו הראשון "התקווה האחרונה של רחוב נחמני", הועלה התיאטרון חיפה בשנת 1974, מאז כתב ועיבד קרוב לארבעים מחזות. את חלקם גם ביים.

מחזהו "התאונה" עלה ב – Theatre J בוושינגטון ובתיאטרון העירוני של קיל בגרמניה. החל משנת 2006 מחזאי הבית של תיאטרון בית ליסין. תיאטרון "הבימה" העלה עד כה תשעה ממחזותיו.

חתן פרס משה הלוי לאמנות הבמה (2006) ופרס מחזאי השנה מטעם האקדמיה לתיאטרון (2008)

בוגר החוג לתיאטרון של אוניברסיטת תל אביב .  מחזהו הראשון, "התקווה האחרונה של רחוב נחמני", הועלה בתיאטרון חיפה בשנת 1974, מאז כתב ועיבד קרוב לארבעים מחזות, ביניהם: בת. הבימה: "הגג", "מי תהום", "מכולת", "פירוד זמני", "מדריך למטייל בוורשה", "חבילות מאמריקה", "מאמי", "מסילה לדמשק". בת. באר שבע: "נהג ציירת", "שם המשחק", "מפיסטו" (על פי קלאוס מאן), "הנאהבים", "אחים לנשק", "אם הבית". בת. הקאמרי: "גורודיש", "בויטרה"(על פי קולבק), "אדון וולף", "השחקן", "עיר הנפט" (הפקה משותפת עם ת. חיפה), "חברים של חברים". בת. חיפה: "התקווה האחרונה של רחוב נחמני", "שרגא קטן", "העלמה והמוות","זלמנאים" (על פי קולבק), "פטפוטים על הנילוס" (על פי נגיב מחפוז), "בובה". בת. צוותא: "סטריפטיז אחרון", "ויהי חור" (בשותפות עם י. סובול), "מאמי", "סמארה". בת. בית ליסין: "נטושים", "שלושה בלילה", "גן עדן דרום", "איסמעיליה", "התאונה", "ריגוש", "נהג ציירת", "גוד ביי אפריקה", "אנדה", "מכולת" (בשיתוף ת. הקאמרי), "מקסי ואני", "אז בפראג". ביים את מחזותיו: "פירוד זמני", "מדריך למטייל בוורשה", "חבילות מאמריקה", "נהג ציירת", "שם המשחק", "הנאהבים", "אחים לנשק", "אם בית", "גורודיש", "בויטרה", "השחקן", "נטושים", "שלושה בלילה", "גן עדן דרום", "איסמעיליה", "התאונה", "העלמה והמוות", "סמארה", "עיר הנפט", "ריגוש", "נהג ציירת", "גוד ביי אפריקה", "אנדה", "מכולת", "מקסי ואני", "אז בפראג", "חברים של חברים".  בין המחזות שתרגם: "כולם היו בני" (ארתור מילר), "מראה מעל הגשר", "פיגמליון" (ברנרד שאו), "המחרשה והכוכבים", "צילו של אקדוחן" (שון אוקייסי), "כותרת ראשית" (בן הכט), "עקומים" (מרטין שרמן), "מראה מעל הגשר", "כולם היו בניו".  כמו כן ביים בתיאטרון בית לסין את ההצגות: "אמנות", "מי מפחד מוורג'יניה וולף", "כולם היו בני", "קול  קטן", "המים זוכרים", "וריאציות על נושא מסתורי", "הדבר האמיתי", "אלוהי הקטל", "מראה מעל הגשר". מחזהו "התאונה", עלה ב -Theatre j  בוושינגטון ובתיאטרון העירוני של קיל בגרמניה. זוכה פרס מחזאי השנה 2002 על מחזהו "איסמעיליה", ופרס מחזאי השנה 2008 על מחזהו "אנדה". זוכה פרס הלוי 2006 לאמנות הבמה. זוכה פרס מילוא על בימוי "גורדיש" (2015)