דלג לתפריט דלג לתוכן

קוריולנוס

קאיוס מרסיוס הוא גנרל מבריק. גיבור מלחמה השב לרומא לאחר קרב הרואי במיוחד, בו הוא מכניע כמעט לבד את עיר האויב קוריול, כיבוש המקנה לו את השם קוריולנוס. הוא מבקש להניח את החרב ולעבור לחיים הפוליטים כנבחר ציבור. בהיותו אדם גאה הוא בטוח כי אצילותו והרקורד הצבאי שלו הם כרטיס כניסה מספק אל החיים הפוליטיים, ולכן הוא מנסה לפסוח על השלב בו חייב לרחוץ כל פוליטיקאי בכניסתו לזירה הפוליטית – החיזור אחר הבוחרים. מהר מאוד הוא מגלה ששדה הקרב הפוליטי הוא אכזרי לא פחות מן האמיתי, ושאת עוז הרוח והתושיה מחליפים צביעות וחנופה. אופיו האצילי, גאוותו והבוז שהוא רוחש לעם – "האספסוף", שאליו הוא חייב להתחנף – מכשילים אותו בדרכו הפוליטית. הוא נרדף על אמירותיו, מתויג כ"מתנשא", מוקע כבוגד ולא נותרת לו ברירה אלא לשוב אל הדרך היחידה שהוא מכיר – הדרך הצבאית, בה יגרור את רומא כולה למעגל דמים ממנו אין לשוב. זהו אחד ממחזותיו המושחזים והמרתקים של שייקספיר. קצב העלילה, האקשן, והתככים אינם נופלים באינטנסיביות שלהם מסדרות מופת הפוליטיות של ימינו דוגמת "בית הקלפים" ו"משחקי הכס". העיסוק ב"דלת המסתובבת" בה עוברים גנרלים מן הצבא לחיים הפוליטיים וההשלכות של מסלול זה עושים את "קוריולנוס" לרלוונטי מתמיד. כאן. עכשיו.

תוכניה טריילר About the show

ביקורות
  • "הצגה מרתקת ומעולה". מיכאל הנדלזלץ, "הארץ"
  • "חוויה של פעם בחיים". עליס בליטנטל, קפה דה-מרקר
  • "בזכות גיל פרנק וגילה אלמגור הופכת ההצגה לא רק ל'מותחן פוליטי' מרתק (כשם כותרת המשנה שנתנו להצגה בתוכנייה), אלא גם לטרגדיה אנושית אמיתית". שי בר יעקב, "ידיעות אחרונות"
  • "יצירה מקורית, מסוגננת ומרשימה, מלאכת מחשבת תיאטרונית על כל מרכיביה, בעלת קצב נכון שאין בה רגע דל". מאיה נחום שחל, כלכליסט