דלג לתפריט דלג לתוכן
"פרנסיס הקדוש"

"פרנסיס הקדוש"

"פרנסיס הקדוש" מאת דריו פו- מריו פירובאנו- הצגת יחיד
"פרנסיס הקדוש" הוא מונודרמה, מופע של איש אחד הנשען על המיומנות הניכרת של שחקן תאטרון מנוסה מאוד ועל דמיונו של הקהל. זוהי הצגה המבוססת על אמצעי התאטרון הפשוטים וביותר ועל הקשר בין הקהל למבצע, וכך החומר והנושא הם מוחשיים, חזותיים. מגוון שלם של דמויות מאיטליה של המאה ה- 13 מתעוררים לחיים לפנינו: אפיפיורים וקרדינלים, דוכס ודוכסיות, חיילים במגרש הקרב, סוחרים בשוק ופרנסיס הקדוש.

דריו פו הוא אחד המחזאים האירופיים הפופולאריים והאהובים ביותר. בשנת 1997 הוענק לו פרס נובל לספרות. יצירותיו מחדשות את הקשר בין תיאטרון מודרני למקורו בימי הביניים: ללא תפאורות, ללא אפקטים מיוחדים, ללא תלבושות. הצופה מוזמן להתחבר לשחקן רק דרך עוצמתן הכבירה של המילים והמחוות. מי שיתייחס אל עבודתו של פו במונחים של טקסט תיאטרלי קונבנציונאלי, לא יבין את מהות אמנותו.

מריו פירובנו נמנה בין המבצעים המוצלחים של עבודותיו של דריו פו, אותן הוא הציג בכל רחבי העולם. בשנת 1983 פגש את דריו פו ואת פרנקה ראמה והצטרף ללהקתם בלונדון, בעזרתם למד את המקצוע תוך כדי עיסוק בתפקידים המגוונים ביותר. בשנת 1991 אף הזדמן לפירובאנו להופיע לבד על הבמה ב"מיסטרו בופו", אותו הכיר בכל  סודותיו. כדרכו של דריו פו, ממשיך פירובאנו את המסורת של מספרי סיפורים ושל ליצני חצר שהשתמשו רק בקול ובמחווה כדי למשוך את תשומת לבו של הצופה.

במהלך השנים ביים באיטליה ובעולם את מהמונולוגים המפורסמים ביותר של דריו פו, באנגלית ובספרדית.

ההצגה בשפה האיטלקית עם תרגום לעברית

משך ההצגה כשעה ו30 דקות.

Mario Pirovano one man show – “Francis the Holy Jester” (Dario Fo)scheduled to occur on November 20th 2019, 8:00pm at the Bertonov Hall, Habima Theater, Tel Aviv.

“Oh, blissful birds, who are free and light, who live without weights, with no burdens to flatten you down, nor power to enslave you!”

Francis the Holy jester is a one man show, a play which relies  on the considerable skill of a highly experienced performer and the imagination of the audience. This is a show without props, without scenery and with the simplest of costume where the bond between the audience and the performer, and thus the material and subject is tangible, visceral. A whole range of characters from 13th Century Italy are brought to life before us: Popes and Cardinals, Dukes and Duchesses, soldiers on the battle field, traders in the marketplace and St Francis himself.

“Francis the Holy Jester” (Dario Fo) lasts about 1 hour 30 minutes (without intermission).