ליזלוטה במאי

עיצוב תפאורה
עיצוב תלבושות
כוריאוגרפיה
עיצוב תאורה
נגינה

ליזלוטה במאי

לאחר שנפטרה הישישה בה טיפלה, מגלה ליזלוטה כי מיטב שנותיה עברו עליה בבדידות מזהרת. הרצון לזוגיות מוביל אותה למפגשים פרועים ובלתי נשכחים העולים על כל דמיון. טרגיקומדיה שבמרכזה ניסיון בלתי פוסק למלא חלל ריק.

המחזה "ליזלוטה במאי", פרי עטו של המחזאי ההונגרי ז'ולט פוגזאי, מוצג לראשונה בארץ בתרגומה של השחקנית והיוצרת תמר חנה שטיירמן, לאחר שצפתה בה בפסטיבל הבינלאומי להצגות פרינג' בעיר רומניקו וולצ'ה, רומניה.

אלון אופנהיים, הבמאי: "האתגר הגדול ביותר עבורי כבמאי היה למצוא את הדרמטורגיה התהליכית של הגיבורה, משימה לא פשוטה שכן המחזה כתוב כשבעה מערכונים שונים. השימוש במוזיקה מוקלטת וחיה, עבודת החלל והקונספט שבחרנו בשילוב עם המעצבות תות הרבט ואביה בש, יצרו עבור ליזלוטה מסע של 90 דקות אינטנסיביות במהלכן היא לומדת את מעגל החיים דרך שישה מפגשים אנושיים עם כל מה שנורא, אכזרי, מרושע ומקסים. אולם מאחר ואין לה מציאות אחרת להשוואה, ליזלוטה שמה יהבה על כל מי שנקרה בדרכה ומשכפלת את דפוסי ההתנהגות שלה לפרטנר הבא. העיקרון הטרגי בולט בבדידות התהומית ובחוסר היכולת המובנה של ליזלוטה להבין ששכפול המפגשים וההשלכה על האחר מביאים תמיד בסופו של דבר לחורבן".