דלג לתפריט דלג לתוכן
הקסם של מוצארט

הקסם של מוצארט

המאה ה-18, העיר זלצבורג באוסטריה. למורה למוזיקה ליאופולד מוצרט יש שני ילדים. אנה, הילדה המוכשרת המנגנת בפסנתר ובחליל, שאביה צופה לה עתיד מזהיר, ו-וולפגנג הקטן והשובב. אבא מטפח את אנה, וחולם שהיא תופיע בקונצרט החגיגי אצל הקיסר, תתפרסם ותביא למשפחה כסף ותהילה. אלא שאז, כמעט במקרה, מתגלה שוולפגנג ניחן בכישרון מוזיקלי נדיר, העולה בהרבה על זה של אחותו.

מאותו רגע, האב ליאופולד מרכז את כל מאמציו ומרצו כדי לקדם את וולפגנג ולאמן אותו יומם ולילה. התוצאה היא, שהבית כמרקחה. המתח בין האחים מוליך למשבר גדול. כאמצעי להתמודד עם הקשיים שלו, וולפגנג בורח אל עולם פנטזיה שהוא בורא. בעולם הזה הוא הופך לצייד הציפורים פפגנו– דמות מתוך "חליל הקסם", האופרה הנודעת של מוצרט. הריב בין האחים נמשך ומאלץ את כל בני הבית לגלות אחד את השני מחדש, כדי ליהנות מהברכה שמביא אתו הכישרון.

מחזה: שי להב\ במאי: אורי אומנותי\ דרמטורגיה: דפנה אנגל\ מוזיקה: מוצרט, באך\ ניהול מוזיקלי: חגי דוידוף\ תפאורה: בתיה ומיכאל פיק\ תלבושות: מאור צבר\ כוריאוגרפיה: קלוד דדיה\ תאורה: רועי מילוא\ שחקנים: דני לשמן, יעקב (פלשקה) פישפלד,  רודיה קוזלובסקי, רות רסיוק/מורן רוזן, סיון ששון

גילאים:5-9\ משך הצגה: כשעה

טריילר