דלג לתפריט דלג לתוכן

הנוקמים, סיפור אהבה

מלכה, מדריכת להקות זמר מבוגרת, מי שהייתה בנעוריה זמרת בלהקת הבריגדה, נשכרת לשמש יועצת תקופתית בסרט "הנוקמים" שמפיקו המסתורי עלום שם ומניעיו אינם ידועים.
הסרט מצטלם בימינו אך עלילתו מתרחשת באיטליה בשנת 1945 ומביאה את סיפורם המסעיר של חיילי הבריגדה היהודית שהתגייסו לצבא הבריטי והיו בו לחטיבה עצמאית לוחמת. הסרט מספר את סיפור "חוליות הנקמה" – קצינים וחיילים של הבריגדה שהפכו ל"נוקמים", מי שצדו והוציאו להורג בלילות נאצים ומשתפי פעולה. זהו סיפור על נקמה ועל אהבה, אהבתם של רפאל ונלי – הוא חייל בבריגדה ומפקדה של חוליית נוקמים, היא זמרת בלהקה צבאית החולמת על קריירה אמנותית בעולם שלאחר המלחמה.
על חורבות אירופה שלאחר המלחמה, בין מחנות צבא ומחנות עקורים, בלב יערות חשוכים וכפרים הרוסים נפרש סיפורם של מי שיצאו לנקום את רצח בני עמם וגילו שמעשה הנקמה מר וקשה גם לנוקם עצמו. זהו גם סיפורם של מי שנואשו מנקמה וחיפשו באהבה מקלט לנפש הפגועה.
ההצגה "הנוקמים, סיפור אהבה" מבוססת בחלקה על סיפורי אמת מסעירים בני אותה תקופה והיא מלווה גם בשיריה הידועים של "להקת הבריגדה": כל הדרכים מובילות לרומא, את חכי לי ואחזור, ועוד.