דלג לתפריט דלג לתוכן

המורדים

המחזה מציג שלושה דורות מורדים במשפחה ישראלית אחת: בן, אמו וסבתו. כל אחד מורד בתחומו ובתקופתו, החל בתנועת הלח"י של שנות הארבעים, דרך תנועת שמאל קיצונית בשנות השישים ועד מרד נעורים קיומי בשנות התשעים.

המחזה מסופר דרך עיניה של מיכאלה, נציגת הדור השני במשפחה. לראשונה, שנים אחרי מות הוריה, היא שומעת את הסיפור האמיתי על משפחתה מפיו של שאול, המאהב העלום של אמה ובהדרגה מתגלות לה עובדות המאירות באור חדש את יחסיה העכורים עמם בעבר. היא מבינה שהכעס על הוריה האידיאליסטים, שעבורם הציבורי והפרטי היו ארוגים זה בזה – עיוור את עיניה, וכעת בבגרותה, היא מצליחה לראות אותם כבני אדם כשהם לעצמם.

המרד כקו אופי, הוא הנושא המרכזי במחזה זה ובאמצעותו חוקרת המחזאית את הזהות החילונית הישראלית. הסיפור המשפחתי האנושי, עשיר במתח והפתעות, ומסופר בשפה תיאטרונית מלאת חיוניות.

מחזה זה, פרי עטה של המחזאית עדנה מזי"א, עלה בעבר בהצלחה מרובה והוא זוכה להעלאה מחודשת בהפקה משותפת לתיאטרון הלאומי הבימה והתיאטרון הקאמרי.

משך ההצגה:
שעתיים ורבע, כולל הפסקה

תוכניה טריילר About the show

ביקורות
  • "ביצוע מחויב של צוות השחקנים... כולם מגישים ביצועים משכנעים". שי בר-יעקב, ידיעות אחרונות
  • "הבמאי משה קפטן יצר הצגת מוקפדת, מעוררת מחשבה, דוקרת ומצחיקה, עם קצב פנימי נכון ומעברים קלילים במינון מדויק". יואב גינאי, ישראל היום
  • "עדנה מזי"א רקחה עלילה משפחתית-פוליטית על רקע המרד בשלטון הבריטי, והבמאי משה קפטן הצליח להפיק משחקניו משחק רגיש ואמין". ירמי עמיר, מגפון
  • "הצגה מעולה". חנה דרור קשי
  • "מחזה מרתק, עשיר, שאין בו רגע דל". דבורה נמיר