דלג לתפריט דלג לתוכן

גבעת חלפון אינה עונה

 

גבעת חלפון אינה עונה היא קומדיה סוריאליסטית המבוססת על סרט הפולחן הסאטירי של אסי דיין ונפתלי אלטר, ומציגה את ההוויה האבסורדית של שירות המילואים בצה"ל, בראי התקופה שלאחר מלחמת יום הכיפורים. השנה היא 2018 . במסגרת עבודת שורשים לבית הספר, נכדם של סרג'יו קונסטנזה ושפרה חסון מבקש לדעת מה קרה אי אז בגבעת חלפון, מה שורשי הריב הגדול עם דוד ג'ינג'י ומדוע המשפחות אינן מדברות שנים. נתוודע לדמויות מהעבר ומההווה, נזכר מה קרה להן ב-1976 בדיונות של סיני לאחר מלחמת ששת הימים במדבר המאובק, המרוחק, הנידח והשומם ומה קורה להן היום. במסגרת ההומאז' לסרט שהפך להתגלמות הישראליות, ישולבו בהצגה השירים האהובים המוכרים שהפכו אף הם לנכסי צאן ברזל של בתרבות הישראלית.

משך ההצגה:
כשעה וארבעים וחמש דקות ללא הפסקה

לתשומת לבכם: להצגה נעשה ליהוק כפול לחלק מהתפקידים.

צילומים: אור דנון

תוכניה טריילר About the show

ביקורות
  • "ערב מבדר ומהנה ביותר של תיאטרון קומי מוצלח..."( שי בר יעקב, ידיעות אחרונות )
  • "יש תיאטרון מרשים. הדברים באים לידי ביטוי בתפאורה, תאורה, תלבושות, שירה של יחידים, מוסיקה ומקהלה המשווה לביצוע גם סגנון של מחזמר.. רוצו אל תחמיצו לראות את מה שיש... משחק מעולה ומרשים של צוות מקצועי ומיומן..."( בן עמי פיינגולד)
  • "זוהי הקומדיה-הסאטירה ב- ה׳ הידיעה, שמגיע לכל אחד וראוי ומומלץ בחום לחזות בה. התיאטרון הלאומי לכד עם הצגת ״גבעת חלפון אינה עונה״ את הקהל הישראלי לאחדות מושלמת בחוויתו זו, ובכך נבחנת הצלחתו..."( עליס בליטנטל, קפה דה מרקר)
  • "הצגה יצירתית ומהנה...השילוב בין סוגי הומור כמעט סותרים הפך את "גבעת חלפון אינה עונה" לסרט לפולחן, ויצר אפקט קומי רב רבדים וחד־פעמי גם בהצגה החדשה של הבימה..." (ננו שבתאי, הארץ)
  • "קבלו את הלהיט שיצנן לכם את הקיץ" (ירמי עמיר, מגפון )