מאת איתי סגל את שאהבה נפשי

דרמה משפחתית מקורית

בשעת לילה מאוחרת מוזעקת דבורי באום לבית החולים במרכז הארץ. בנה הובהל לשם אחרי שנפצע קשה בפיגוע הירי האכזרי בבר נוער – בו נכנס אלמוני חמוש לבית אגודת הלהט"ב בתל אביב, ירה ללא הבחנה, רצח את ניר כץ וליז טרובישי, ופצע מעל לעשרה צעירים. הוא מחוסר הכרה ואין מי שיסביר לה מה בדיוק קרה ואיך מצא את עצמו בנה יחידה דווקא במקום שבו נפגשים הומואים ולסביות. כך נפתח המחזה "את שאהבה נפשי", דרמה משפחתית במרכזה צעיר דתי בן 17 וחצי, שנאלץ לצאת מהארון באופן לא צפוי ולא מתוכנן בפני משפחתו, שעות ספורות אחרי שחייו ניצלו בנס ומוצא עצמו, בטיפול המרה שנכפה עליו על ידי משפחתו; המחזה, שנכתב בהשראת פיגוע הירי האכזרי בבר נוער מביא דרמה משפחתית מקורית ומבקש להציף סוגיות אקטואליות נפיצות כמו טיפולי המרה, הומופוביה ופשעי שנאה.

*אזהרת טריגר
ההצגה נפתחת בהקלטת סירנות, וקולות ירי.
מומלץ מגיל 16 ומעלה

פיתוח המחזה – בתמיכת "עתיד התאטרון" – יוזמת עיריית תל אביב – יפו לעידוד מחזאות צעירה בתאטראות העיר.

משך ההצגה: 110 דקות (ללא הפסקה)

הצגות קרובות

ביקורות

זוהר אורבך, מאקו:

"מדובר בהצגה שעדיין רלוונטית להמון אנשים שבאים לראות אותה, ומעבר לעובדה שיש לה חשיבות חברתית אמיתית – היא גם באמת פשוט טובה מאוד... התוצאה יוצאת "חשובה", אבל לא פחות מזה, גם פשוט טובה ומרגשת"

עומרי פיינשטיין, טיים אאוט:

""את שאהבה נפשי" היא הצגה שראויה להיות מוצגת בפני כל הורה, בפני תלמידים ובפני כל אדם שרוצה להבין או להזכיר לעצמו איך זה להיות הומו בישראל, עד כמה חשובות קבלה וסובלנות כלפי הקרובים שלנו – ומה הנזק של בורות ודעות קדומות"

ננו שבתאי, הארץ:

"הכתיבה משכנעת, הבימוי רגיש ומעל לכל בולט המשחק של עמית רהב. המסר ההומני של "את שאהבה נפשי" עובר בצורה מפורטת ואופטימית"

שי בר יעקב, ידיעות אחרונות:

"דרמת התבגרות מעוררת הזדהות עמוקה, מרשימה ומרגשת ביותר"

מיוזיקלס:

"ההצגה הזו היא אחת ההצגות הכי חשובות בתיאטרון הישראלי ברגעים אלו. היא מצליחה ליצור אינטרקציות בין דמויות בצורה כה אותנטית ואמיתית שאין אדם בקהל שלא יזיל דמעה מרוב התרגשות."

אורית הראל, הבמה:

"לכו לראות. כי זה חשוב. כי זה מאיר עיניים ומעורר מחשבה. כי זו הצגה טובה"

יוצרים ושחקנים

להורדת התכנייה
רוצים לראות עוד? הציצו ברפרטואר ההצגות שלנו

מנויים מקבלים יותר!

רכשו מנוי וקבלו הנחות קבועות על כל אירועי הבימה

לרכישת מנוי