דלג לתפריט דלג לתוכן

צורות הבילוי היום הן רבות ומגוונות – קולנוע, מוזיאונים, פאבים, מועדונים ויש גם תיאטרון. כשיש כל כך הרבה צורות בילוי, יש כאלו ששואלים את עצמם למה ללכת דווקא להצגה. במיוחד בשבילכם, הנה כל הסיבות למה התיאטרון הוא מקום הבילוי האולטימטיבי.

1. משהו לדבר עליו – פאב או מסעדה הם תמיד אופציה, אבל כדי לשדרג את החוויה אנחנו ממליצים לספק לעצמכם חומר לשיחה, ומה יותר טוב מאשר לדבר על הצגה שהרגע ראיתם בתיאטרון? הרבה יותר כיף לשבת ולדבר אחרי שראיתם את המחזה המוזיקלי "סימני דרך" של התיאטרון הלאומי הבימה ולשיר ביחד שירים של נעמי שמר.

משהו לדבר עליו בפאב. מתוך "סימני דרך". צילום: ז'ראר אלון

משהו לדבר עליו בפאב. מתוך "סימני דרך". צילום: ז'ראר אלון

2. הקרבה לשחקנים – עם כל הכבוד לקולנוע – ויש כבוד – אי אפשר להתעלם מהייחודיות שמביא עמו התיאטרון ובפרט את הקרבה לזירת ההתרחשויות. קחו למשל את אולם ברטונוב, הבימרתף, של התיאטרון הלאומי הבימה – מישהו יכול לדמיין את "אין סוף", "1984", "אמא אמרה שאסור" או את "ספינינג" נחווים אותו דבר בקולנוע?

3. בגלל הגיוון – בתיאטרון תוכלו למצוא תמיד משהו שיקלע לטעם שלכם. אתם בראש של קומדיה? בואו ל"פילומנה" או ל"קח את אבא שלך ולך לעזאזל". דרמה נוגעת ללב? "הצמה של אבא" היא ההצגה עבורכם. ביקורת חברתית? נסו את "עושה כרצונו". ומה עם קצת ציונות? בשביל זה יש את "המורדים". אולי אתם בכלל רוצים מחזמר ואז התשובה היא "עלובי החיים"? ואם אתם בכלל בקטע של מותחנים או אקשן, אז יש גם את "מיכאל קולהאס" ואת "1984". והכי טוב? את כל ההצגות האלו תוכלו לראות בתיאטרון הלאומי הבימה.

4. כחול ולבן – כשאתם הולכים לתיאטרון אתם תומכים ביצירה המקומית: במחזאים, מתרגמים, במאים, מלחינים, דרמטורגים, מעצבים, נגנים, כוריאוגרפים, תופרים, רקדנים וכמובן שחקנים ישראלים. תחשבו כמה אנשים אתם עוזרים לפרנס כשאתם קונים כרטיס להצגה עם קאסט ענק כמו "שייקספיר מאוהב" של התיאטרון הלאומי הבימה.

תראו כמה שחקנים אתם עוזרים לפרנס. מתוך "שייקספיר מאוהב". צילום: דניאל קמינסקי

תראו כמה שחקנים אתם עוזרים לפרנס. מתוך "שייקספיר מאוהב". צילום: דניאל קמינסקי

5. הקסם קורה עכשיו – גם אחרי כל החזרות וכל האימונים שנעשים כדי להעלות כל הצגה, בסופו של דבר מדובר בקסם שצריך לעשות בכל פעם מחדש, כך שבכל פעם הקסם – אפילו שמדובר באותו הטקסט ובאותו הבימוי – תמיד יוצא קצת שונה. אגב, את הקסם של "תמונתו של דוריאן גריי" בתיאטרון הלאומי הבימה כבר חוויתם?

6. האפשרות להודות – אחד הרגעים היפים שהתיאטרון מספק הוא האפשרות של הקהל להודות ליוצרים אחרי הצגה טובה באמצעות מחיאות הכפיים. אם לא ראיתם את מחיאות הכפיים הסוערות שליא קניג, גילה אלמגור ויבגניה דודינה מקבלות אחרי עוד הצגה מוצלחת של "שלוש אחיות" לא ראיתם כלום.

7. קצת מקום לדמיון – התיאטרון מצריך אותנו לא פעם להפעיל את הדמיון כדי להשלים את התמונה. כך למשל התפאורה ב"שייקספיר מאוהב" יכולה להפוך מארמון לחדר חזרות לבמה בלי שינויים רבים, וכך הקוביות ב-"1984" יכולות ליצור עולמות שונים ומלאים. כך, החוויה התיאטרונית עובדת על החושים בהרבה יותר מדרך אחת בלבד.

קוביות שנפתחות לעולם. מתוך "1984". צילום: ז'ראר אלון

קוביות שנפתחות לעולם. מתוך "1984". צילום: ז'ראר אלון

8. כי זה פשוט כיף – בסופו של דבר, התיאטרון הוא מקום לבוא ולקבל סיפור טוב המוצג בדרכים מקוריות ובעלות מעוף. אם מה שאתם מעוניינים בו הוא פשוט בילוי מוצלח, התיאטרון יכול לתת לכם בין שעה לשלוש שעות של חוויה נהדרת ובלתי נשכחת. ואם כבר תיאטרון, אז בואו לתיאטרון הלאומי הבימה, עם כל ההצגות הכי טובות.

אז, מתי אתם באים לאיזו הצגה טובה?