דלג לתפריט דלג לתוכן

פנייה למנויים

למנויים שלום רב,

חוזרים הביתה

לאחר למעלה מארבע שנים מחוץ לבניין התיאטרון, אנחנו חוזרים הביתה ושמחים להציג בפניכם את רפרטואר השנתיים הבאות. עונת התיאטרון הקרובה תהיה בעיקרה שנה של חגיגות, שיציינו את חזרת התיאטרון הלאומי הבימה לביתו ברחוב תרס"ט בתל-אביב. פתיחת בניין הבימה המחודש, בתכנונו של הארכיטקט זוכה פרס ישראל רם כרמי, ו"כיכר התרבות", בעיצובו של האמן הבינלאומי דני קרוון, יביאו אלפי ישראלים ואורחים מרחבי העולם למרכז האמנויות החדש של תל אביב שיש המשווים אותו ל"מרכז לינקולן" שבניו-יורק.

להקה נפלאה של שחקנים

ההצלחה של תיאטרון הבימה בארץ ובעולם בתקופת השהיה הקשה מחוץ לבניין, לא הייתה מתרחשת לולא המסירות של העובדים, היוצרים ולהקת השחקנים הנפלאה, שהפכה לסמל האמנותי של הבימה ולאבן שואבת לשחקנים בולטים נוספים, ותיקים וצעירים, שהצטרפו להבימה בשנה האחרונה וכאלה המבקשים לחזור ולהצטרף בעתיד.

הבימה – התיאטרון הכי ישראלי

בזכות העובדה שהעלינו בשנה האחרונה יותר מחזות ישראליים מכל תיאטרון אחר, הפך תיאטרון הבימה לזירה המרכזית לטיפול בזהות הישראלית. מגמה זו תמשך גם בעונה הקרובה, כאשר לצד מחזות ישראליים חדשים ומחזאות עולמית בת זמננו, נגדיל באופן משמעותי את מרכיב הקלאסיקה העולמית: אריסטופנס, אייסכילוס, אויריפידס,מולייר, שקספיר ודירנמאט ומחזות מוסיקליים ישראליים: אלתרמן/סשה ארגוב/יוני רכטר, יגאל מוסינזון, דני סנדרסון ועוזי חיטמן.

הבימה – פורצת דרך בזירה הבינלאומית

איגוד תיאטרוני אירופה היוקרתי, ה- UTE , שהבימה חברה בו מזה חמש שנים, מתכוון לקיים בעונה הבאה את הכינוס החצי שנתי שלו בתל אביב ולחגוג איתנו את פתיחת הבניין. ההערכה לה זוכה הבימה בזירה הבינלאומית לאחרונה,נובעת, בין היתר, בזכות היוזמות ושיתופי הפעולה הבינלאומיים עם תיאטרונים חשובים באירופה. בכך הייתה לתיאטרון המוביל בישראל בנושא זה.

אודליה פרידמן
מנכ"ל
בני צרפתי
סמנכ"ל
אילן רונן
מנהל אמנותי