מנויים יקרים, קהל נכבד

אנו שמחים להציג בפניכם את רפרטואר התאטרון לעונת המאה של התאטרון הלאומי. עבורנו בתאטרון הבימה , שהחל את דרכו במוסקבה לפני 99 שנים עם קבוצת חולמים צעירה שחלמה על תאטרון בשפה העברית ,  עונה זו מרגשת במיוחד והיא חובקת בחובה רפרטואר עשיר ומגוון ואינספור אירועים ייחודיים בהם תוכלו לקחת חלק.

הרפרטואר החדש לעונה זו כולל 20 הפקות חדשות ובהן מחזאות ישראלית חדשה לצד קלאסיקות בינלאומיות. את העונה נפתח עם ההפקה "סימני דרך" המבוססת על סיפור חייה של הפזמונאית והמלחינה נעמי שמר, ואחריה סדרה של מחזות ישראליים חדשים המביאים אל קדמת הבמה את חיינו שלנו , כאן ועכשיו , על מורכבותם הרבה. במסגרת "חג המחזה המקורי" שיתקיים בסוף חודש נובמבר , תוכלו לצפות בסופשבוע אחד בשלוש הפקות חדשות: הקומדיה "קח את אבא שלך לעזאזל" – קומדיה מאת רמי ורד , "ספינינג" – דרמה מאת אשכול נבו ו"עיתונאי על תנאי" – סאטירה מאת גיא מרוז. כמו כן תוכלו לצפות במחזה המרגש "עושה כרצונו" מאת מוטי לרנר , המגולל את סיפור חייה ומותה של אסתי ויינשטיין.

במרוצת חודש דצמבר תוכלו לצפות בהפקת "המורדים" מאת המחזאית עדנה מזיא , ולבלות עם ילדיכם בהפקה לכל המשפחה "הרפתקאות הדוד אריה" המבוססת על סדרת הספרים המצליחה לילדים ולנוער מאת ינץ לוי.

לצד הרפרטואר ממנו תוכלו להתרשם בחוברת זו , אנו שמחים לבשר כי במסגרת אירועי המאה של התאטרון נציג תערוכה מפוארת במבואת הכניסה , תערוכה אשר תסקור מאה שנים של עשייה תרבותית בתאטרון הלאומי של ישראל.

התערוכה תצדיע לוותיקי התאטרון ולמייסדיו , וכן לעשייה החשובה והרבה שנוצרה בו מאז הקמתו ועד היום.

נהוג לומר שהחורף הוא תחריט, האביב הוא צבעי מים, הקיץ הוא צבעי שמש והסתיו הוא פסיפס של כולם. עם תחילתו של הסתיו, אנו מאחלים לכם עונה מגוונת ורוויית ריגושים, ומודים לכם שבחרתם לבלות בתיאטרון הבימה, התיאטרון הלאומי של כל אחד מאתנו!

בברכה,

אודליה פרידמן                                                                         משה קפטן

מנכ"לית התיאטרון                                                                  מ"מ מנהל אומנותי