דלג לתפריט דלג לתוכן

אודות האגודה

אגודת ידידי "הבימה" תומכת בפרויקטים מיוחדים ושותפה פעילה בעשייה התרבותית והחברתית/קהילתית של התיאטרון.

אנו באגודת הידידים של התיאטרון הלאומי , גאים להיות חלק מהוויה שאינה מפסיקה להתחדש, גם בגוף – המשכן המחודש שבנייתו הולכת ומסתיימת בימים אלו וגם בנפש- טיפוח ושכלול היצירה והשפה האמנותית.

אגודת הידידים של תיאטרון "הבימה", שמה לה למטרה לפתח את היצירה התיאטרונית ולאפשר לקהל הצעיר, הן במרכז והן באזורי הפריפריה, ללמוד ולחוות, באופן בלתי אמצעי את קסמה של אמנות התיאטרון. אגודת הידידים מכירה גם בחשיבות של הדיאלוג עם מדינות שונות בעולם ולכן מסייעת לתיאטרון, כחבר בארגון תיאטראות אירופה המכובד ( ה- (UTE, בנסיעותיו לחו"ל ובחשיפת היצירה הישראלית בתיאטראות רבים בעולם, המאפשרת שיח פורה עם יוצרים מחו"ל.

במלאות תשעים שנה לתיאטרון הלאומי "הבימה", אנו שותפים מלאים להתפעלות מהישגיו האמנותיים, החברתיים והתרבותיים של התיאטרון, שמפניו משתקפים גם פניה של העיר תל-אביב וגם קורותיה של מדינת ישראל שההון התרבותי והרוחני שלה הוא חלק בלתי נפרד מקיומה.
 

אגודת הידידים תומכת ב :

  • אירועי חגיגות התשעים והפקת חוברת מיוחדת לציון 90 שנה ל"הבימה".
  • פעילות הקבוצה החדשה של צעירי "הבימה" – מימון כמעט מלא של אגודת הידידים את פעילותה של "קבוצת צעירי הבימה" בהנהגתו של הבמאי הצעיר והמבטיח, שי פיטובסקי.
  • פעילות קבוצת "נוער שוחר תיאטרון"- מידי שנה מקיים התיאטרון, במימון של אגודת הידידים, תוכנית ל"נוער שוחר תיאטרון". במסגרת זו, כתשעים בני נוער, מכל אזור גוש דן, צופים באופן מודרך בהצגות התיאטרון.
    מעבר לחשיפת בני הנוער להצגות העונה, התיאטרון מאפשר להם פגישה בלתי אמצעית עם היוצרים והשחקנים ,ובכך פותח להם צוהר לכל תהליך העבודה בתיאטרון.
  • ייזום פרויקט "חוצה ישראל"- פרויקט שמתקיים ביישובי הפריפריה ומאפשר לקהל תלמידים ומבוגרים , שלא מאזור המרכז, ללמוד על תיאטרון "הבימה" וליהנות מפעילותה.
  • כנס "הבימה" באוניברסיטת תל-אביב- כנס אקדמי בן שלושה ימים שהתקיים בחודש מאי 2009 באוניברסיטת תל-אביב, בשיתוף החוג לאמנות התיאטרון ועניינו תפקיד "הבימה" בקידום התרבות היהודית בתפוצות ובארץ.
  • חברות "הבימה" ב"איחוד תיאטראות אירופה" (UTE ) – אגודת הידידים מסייעת במימון החברות של תיאטרון "הבימה" בארגון תיאטראות אירופה וכן בנסיעות התיאטרון להופעות בחו"ל. הפקת סרט תדמית הסוקר את 90 שנות "הבימה".
  • שיפוץ חדרי השחקנים באולם בית החייל.

מלגות הצטיינות לשחקנים ואנשי תיאטרון שבלטו בתרומתם האמנותית – מידי שנה, אגודת הידידים מעניקה פרסים ומלגות ליוצרים ושחקנים מצטיינים , בטקס פרסי "הבימה" .